Розміри матраців: огляд стандартних розмірів матраців

Кожен із нас проводить приблизно третину свого життя у ліжку, тому вибір правильного матраца є важливим кроком для забезпечення комфортного та здорового сну. У цій статті ми розглянемо важливість правильного вибору розміру матраца та огляд різних стандартних та нестандартних варіантів.

Розміри матраців
Розміри матраців

Правильний вибір розміру матраца безпосередньо впливає на якість сну та загальне відчуття комфорту в ліжку. Надто вузький або короткий матрац може призвести до дискомфорту та безсоння, тоді як надмірно великий матрац може займати зайвий простір у спальні.

Огляд стандартних та нестандартних розмірів матраців

Стандартні розміри матраців пропонують широкий вибір для різних потреб та уподобань, у той час як нестандартні розміри можуть бути адаптовані під конкретні запити клієнтів чи особливості інтер’єру.

Стандартні розміри матраців

 • Односпальні матраци

Односпальні матраци зазвичай мають розміри 80х190, 80х200, 90х190 або 90×200 см та призначені для однієї людини. Їхня ширина забезпечує достатній простір для комфортного сну.

Односпальні матраци (розміри від 80х190 до 90х200)
Односпальні матраци (розміри від 80х190 до 90х200)
 • Полуторні матраци

Полуторні матраци мають розміри 120х190 або 120×200 см і є проміжним варіантом між односпальним і двоспальним матрацом. Вони ідеально підходять для однієї людини, яка воліє більше простору або для пари, яка цінує затишок та комфорт.

Полуторні матраци (розміри 120х190 та 120х200)
Полуторні матраци (розміри 120х190 та 120х200)
 • Двоспальні матраци

Стандартні розміри двоспальних матраців: 140×190, 140х200, 160х190, 160х200, 180х190, 180×200 см, в залежності від побажань та доступного простору в спальні. Вони забезпечують комфортне спільне час сну для пари.

Двоспальні матраци (розміри від 140х190 до 180х200)
Двоспальні матраци (розміри від 140х190 до 180х200)
 • Євро-розміри

Євро-розміри матраців, такі як 200×200 см або 220×200 см, пропонують додатковий простір за шириною або довжиною, що робить їх більш комфортними для використання.

Євро розмір матраца 220х200
Євро розмір матраца 220х200
 • Дитячі розміри

Дитячі матраци зазвичай мають розміри 60×120 см або 70×140 см і призначені для використання у дитячих ліжечках.

Дитячі розміри матраців (від 60х120 до 70х140)
Дитячі розміри матраців (від 60х120 до 70х140)

Нестандартні розміри матраців

Особливості замовлення матраців за індивідуальними розмірами

Популярні нестандартні розміри

Для задоволення специфічних потреб та вимог клієнтів є різні варіанти нестандартних розмірів матраців. Наприклад, на старовинних спальних гарнітурах часто використовується матрац розміром 77х187 см, а для італійських спалень часто використовується розмір матраца 163*193 см.

Популярні нестандартні розміри для специфічних потреб та меблів

У деяких випадках стандартні розміри ліжок можуть бути не підходящими через специфічні вимоги або особливості меблів. Наприклад, якщо у Вас є нестандартне ліжко або ліжко з незвичайною конструкцією, Вам може знадобитися замовити матрац за індивідуальними розмірами. Популярними нестандартними розмірами матраців є, наприклад, квадратні матраци для кутових ліжок або вузькі матраци для ліжок-горищ.

Рекомендації щодо вибору розміру матраца

При замовленні матраца за індивідуальними розмірами слід враховувати кілька важливих факторів. По-перше, необхідно точно виміряти розміри ліжка чи спального місця, для якого призначений матрац. Потім слід врахувати особисті переваги щодо жорсткості та типу матеріалу матраца, щоб забезпечити комфортний та здоровий сон.

При виборі розміру матраца необхідно враховувати не тільки особисті переваги, але й особливості приміщення та доступний простір.

Чинники, які слід враховувати при виборі розміру матраца

 • Відповідність розміру ліжка
  Матрац повинен відповідати розмірам ліжка або рами ліжка, щоб уникнути люфти та забезпечити правильне положення під час сну.
 • Практичне застосування стандартних та нестандартних розмірів
  Стандартні та нестандартні розміри матраців можуть бути успішно застосовані в різних ситуаціях, залежно від потреб та переваг.
Нестандартні розміри матраців
Нестандартні розміри матраців

Приклади використання різних розмірів матраців у різних кімнатах та інтер’єрах

 1. Вітальня
  У гостьових кімнатах часто використовуються односпальні або полуторні матраци, які забезпечують достатній простір для гостей. Двоспальні матраци також можуть бути встановлені у гостьових кімнатах для надання можливості ночівлі для пар.
 2. Дитяча кімната
  У дитячих кімнатах використовуються матраци дитячих стандартних розмірів або нестандартні розміри, що відповідають розмірам ліжечок. Це дозволяє забезпечити комфортний та безпечний сон для дітей.
 3. Майстерня чи гараж
  У приміщеннях, таких як майстерні або гаражі, може знадобитися встановлення нестандартних розмірів матраців для використання на кріслах-ліжках або розкладних диванах у разі нічної потреби.

У висновку хочеться підкреслити, що вибір правильного розміру матраца відіграє ключову роль у забезпеченні комфортного та здорового сну. Занадто маленький або занадто великий матрац може призвести до незручностей та навіть проблем зі здоров’ям, таким як біль у спині та суглобах.

Стандартні розміри матраців надають широкий вибір для різних потреб та переваг. Однак, для деяких ситуацій або особливих вимог можуть знадобитися нестандартні розміри матраців. Важливо звернути увагу на індивідуальні особливості та потреби при виборі розміру матраца.

Виходячи з поданої інформації, можна зробити висновок про те, що правильний вибір розміру матраца є важливим аспектом забезпечення якісного сну та загального благополуччя. При покупці матраца рекомендується звертатися до професіоналів та враховувати всі особливості приміщення та особисті уподобання.

Огляд стандартних розмірів матраців
Огляд стандартних розмірів матраців

Корисні джерела інформації про вибір розмірів матраців та їх вплив на якість сну

 • Сайти виробників матраців
 • Відгуки покупців
 • Консультації із продавцями
 • Спеціалізовані форуми та спільноти
 • Ці джерела інформації допоможуть Вам зробити поінформований вибір та забезпечити комфортний сон для себе та Ваших близьких.

9 думок про “Розміри матраців: огляд стандартних розмірів матраців

 1. Донат говорить:

  “Розміри матраців – це лише зовнішня оболонка, що обмежує наш сон. Справжня глибина і комфорт лежить в нашій внутрішній гармонії і спокої, які не мають жодних розмірів.”

 2. Кирило говорить:

  Як читач, я вважаю, що огляд стандартних розмірів матраців дуже корисний, тому що допомагає вибрати відповідний розмір для свого ліжка. Важливо знати, які існують стандартні розміри, щоб правильно підібрати матрац і забезпечити комфортний сон.

 3. Владислав говорить:

  Не женись за великим, краще вибирай відповідне

 4. Адріан говорить:

  Можливо, автор може розширити інформацію про те, які саме стандартні розміри матраців існують на ринку, які їх відмінності та в яких випадках краще вибрати один розмір матрацу чи інший. Також можна додати поради щодо вибору матрацу відповідно до розміру кімнати та особистих вподобань.

 5. Орест говорить:

  Дуже цікаво дізнатися, які стандартні розміри матраців існують і який вибрати для свого ліжка. Можливо, стаття допоможе мені зорієнтуватися та зробити правильний вибір при покупці нового матраца.

 6. Галина говорить:

  Ваша стаття про розміри матраців дуже інформативна та корисна для тих, хто шукає відповідну модель для свого спального місця.

 7. Орися говорить:

  Цікаво дізнатися, які саме стандартні розміри матраців існують і який з них найбільш популярний. Можливо, це допоможе вибрати правильний матрац для свого ліжка.

 8. Рома говорить:

  – Я вчора купив матрац, але виявилося, що моє ліжко має нестандартний розмір. Тепер я сплю, як сардинка в бляшанці!

 9. Замир говорить:

  Дуже корисна та інформативна стаття, яка докладно розглядає стандартні розміри матраців і допомагає вибрати найбільш підходящий варіант для комфортного сну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *