Як вибрати матрац, якщо болить спина

Турбота про здоров’я хребта – ключ до Вашого благополуччя. Якщо Ви страждаєте від болю в спині, правильний вибір матраца може значно покращити якість Вашого сну та полегшити біль. У цій статті ми розглянемо, які параметри потрібно враховувати при виборі матраца, щоб він справді допомагав справлятися з болями у спині.

Як вибрати матрац, якщо болить спинаЯк вибрати матрац, якщо болить спина

Як вибрати матрац – загальні правила

В останні десятиліття термін “ортопедичний матрац” став дуже популярним. Однак не кожен матрац, названий ортопедичним, справді таким є. Важливо враховувати індивідуальні особливості кожної людини та прислухатися до рекомендацій лікаря при виборі матраца. Ось кілька ключових моментів:

  1. Якість матеріалів
   Купуйте матраци тільки у перевірених виробників, які використовують якісні та безпечні матеріали. Від цього залежить не тільки зручність, а й довговічність матраца.
  2. Ступінь жорсткості
   Підберіть матрац оптимальної жорсткості, щоб забезпечити правильне положення хребта під час сну. Це особливо важливо для людей із проблемами спини.
  3. Підтримка хребта
   Матрац повинен забезпечувати правильне положення хребта, щоб запобігти появі або посиленню болю.

Тепер давайте розглянемо докладніше, які варіанти жорсткості матраца існують і які з них краще підходять для людей з болями в спині.

Висока жорсткість матраца

Висока жорсткість матраца
Висока жорсткість матраца

Існує думка, що при болях у спині краще спати на твердому матраці або навіть на дошці. Однак ця помилка може лише посилити Ваш стан. Жорсткий матрац не підтримує поперековий відділ, створює тиск на стегна та плечі, що призводить до напруги м’язів та погіршення кровообігу. В результаті Ви можете відчувати ще більший дискомфорт та навіть біль.

Жорсткі матраци можуть бути корисні підліткам, у яких скелет ще формується, людям з болями в шийному та тазовому відділі хребта, а також тим, хто вважає за краще спати на животі. Однак для більшості дорослих, особливо тих, хто страждає від хронічного болю в спині, такі матраци не рекомендуються.

Низька жорсткість матраца

Низька жорсткість матраца
Низька жорсткість матраца

Занадто м’які матраци також не підходять для людей із болями у спині. Вони сильно прогинаються під вагою тіла, що призводить до неправильного положення хребта та напруги м’язів. М’які матраци можуть бути зручні людям похилого віку і тим, хто страждає від судинних захворювань. Також вони підходять для тих, хто любить спати на боці або має проблеми з поперековим відділом хребта.

На м’яких матрацах тіло “провалюється”, що призводить до неправильного розподілу ваги та створює додаткову напругу у м’язах та суглобах. Тому, якщо у Вас є проблеми з попереком, уникайте надто м’яких матраців.

Матраци середньої жорсткості

Матраци середньої жорсткості
Матраци середньої жорсткості

Матраци середньої жорсткості вважаються оптимальними для людей із болями у спині. Вони забезпечують рівномірний розподіл ваги тіла, підтримуючи хребет у правильному положенні. Такі матраци допомагають зняти напругу з проблемних ділянок хребта і дозволяють розслабитися м’язам.

Матраци середньої жорсткості рекомендуються людям із захворюваннями грудного відділу хребта і тим, хто вважає за краще спати на спині. Ці матраци забезпечують достатню підтримку, але вони досить м’які, щоб адаптуватися до вигинів тіла, що допомагає уникнути точкового тиску і поліпшує кровообіг.

Найпоширеніші причини болю в спині

Найпоширеніші причини болю в спині
Найпоширеніші причини болю в спині

Болі в спині можуть бути спричинені різними причинами. Однією з найпоширеніших є остеохондроз – дегенеративне захворювання міжхребцевих дисків. При остеохондрозі міжхребцеві диски втрачають свою еластичність та амортизуючі властивості, що призводить до деформації хребців, зв’язок та суглобів.

Крім остеохондрозу, болі в спині можуть бути викликані міжхребцевими грижами, затисканням сідничного нерва, радикулітом, сколіозом та артритом. У кожному випадку вибір матраца повинен враховувати особливості захворювання та рекомендації лікаря.

Остеохондроз

Остеохондроз – це дегенеративне захворювання хребта, яке супроводжується руйнуванням міжхребцевих дисків. Це призводить до того, що хребці починають тертися одне про одного, що викликає біль та запалення. Матраци середньої жорсткості з блоком незалежних пружин допоможуть підтримати хребет у правильному положенні та зняти напругу з міжхребцевих дисків.

Міжхребцеві грижі

Міжхребетна грижа – це стан, при якому частина міжхребцевого диска видавлюється назовні і здавлює нервові коріння. Це викликає сильний біль та обмежує рухливість. Анатомічні матраци з блоком незалежних пружин і покриттям з піни з ефектом пам’яті допоможуть зняти тиск із нервових закінчень та підтримають хребет у правильному положенні.

Затискання сідничного нерва (ішіас)

Ішіас – це стан, при якому сідничний нерв здавлюється, що викликає сильний біль у нижній частині спини, що поширюється на ноги. Матраци середньої або низької жорсткості з латексу або піни з ефектом пам’яті допоможуть зняти напругу з нервових закінчень і зменшити болючі відчуття.

Радикуліт

Радикуліт – це запалення нервових корінців, що виходять із спинного мозку. Цей стан викликає сильний біль та обмежує рухливість. Матраци з незалежними пружинами високої щільності допоможуть підтримувати хребет у правильному положенні та знизити тиск на нервові коріння.

Сколіоз

Сколіоз – це викривлення хребта, яке може призвести до болів у спині та обмеження рухливості. Жорсткі або середньо-жорсткі матраци допоможуть підтримувати хребет у правильному положенні та зменшити викривлення. Оптимальним варіантом будуть матраци із кокосової койри, які забезпечують жорстку підтримку.

Артрит

Артрит – це запалення суглобів, яке може вражати і хребці. Цей стан викликає біль та обмежує рухливість. Матраци з незалежними пружинами високої щільності допоможуть рівномірно розподілити вагу тіла та знизити тиск на суглоби, що допоможе зменшити болючі відчуття.

Який матрац вибирати при болях у спині різного характеру

Який матрац вибирати при болях у спині різного характеру
Який матрац вибирати при болях у спині різного характеру

Вибір матраца залежить від характеру болю в спині та конкретного захворювання. Розглянемо рекомендації для кожного випадку докладніше.

При остеохондрозі

Для людей з остеохондрозом рекомендується вибирати матраци середньої жорсткості із блоком незалежних пружин. Такі матраци забезпечують правильне положення хребта та знімають напругу з м’язів. Хорошим варіантом є матраци з натурального латексу або латексу з прошарком кокосової койри. Також можна розглянути безкаркасні матраци матраци з піни з ефектом пам’яті .

При міжхребцевій грижі

Людям із міжхребцевими грижами важливо забезпечити підтримку хребта без зайвого тиску. Рекомендуються анатомічні матраци з блоком незалежних пружин і покриттям з піни з ефектом пам’яті. Такі матраци допомагають зняти м’язову напругу та запобігають зміщенню дисків.

При затисканні сідничного нерва (ішіасі)

При ішіас рекомендується спати на матрацах середньої або низької жорсткості. Помірно м’які матраци з латексу або піни з ефектом пам’яті підлаштовуються під контури тіла, знижуючи напругу в м’язах та полегшуючи біль.

При радикуліті

Для людей з радикулітом рекомендуються матраци із незалежними пружинами високої щільності. Такі матраци забезпечують точкову підтримку та допомагають зняти больовий синдром, покращуючи стан хребта.

При сколіозі

При сколіозі краще вибирати жорсткі або середньо-жорсткі матраци. Оптимальним варіантом будуть матраци з кокосової койри, які забезпечують підтримку та допомагають виправити поставу.

При артриті

Для людей з артритом підходять матраци із незалежними пружинами високої щільності. Такі матраци забезпечують рівномірний розподіл ваги тіла та знижують навантаження на суглоби, що допомагає зменшити біль та покращити якість сну.

Додаткові поради щодо вибору матраца
Додаткові поради щодо вибору матраца

Додаткові поради щодо вибору матраца

Крім жорсткості та матеріалів, при виборі матраца варто враховувати й інші аспекти, які можуть вплинути на Ваш комфорт та здоров’я:

 1. Розмір матраца: матрац повинен бути достатнього розміру, щоб Ви могли вільно змінювати позу під час сну. Рекомендується вибирати матрац довжиною не менше 200 см та шириною не менше 90 см для однієї людини.
 2. Вентиляція: гарна вентиляція матраца забезпечує комфортний мікроклімат під час сну. Матраци з гарною вентиляцією допомагають уникнути перегріву та забезпечують комфортний сон.
 3. Антиалергенні властивості: якщо у Вас є алергія, вибирайте матраци з гіпоалергенними наповнювачами. Це можуть бути матраци з натурального латексу, кокосової койри або синтетичних матеріалів з антиалергенними властивостями.
 4. Знімні чохли: матраци зі знімними чохлами легше чистити та підтримувати в чистоті, що особливо важливо для людей з алергіями та астмою.
 5. Термін служби: високоякісні матраци служать довше і зберігають свої властивості протягом багатьох років. Купівля якісного матраца – це інвестиція у ваше здоров’я та комфорт.
Вплив сну на здоров'я спини
Вплив сну на здоров’я спини

Вплив сну на здоров’я спини

Важливо пам’ятати, що здоров’я спини залежить не тільки від вибору матраца, а й від правильного режиму дня, фізичної активності та дотримання гігієни сну. Ось кілька додаткових рекомендацій для підтримки здоров’я спини:

 1. Фізична активність: регулярні фізичні вправи допомагають зміцнити м’язи спини та покращити поставу. Вправи на розтяжку та зміцнення м’язів кора особливо корисні.
 2. Правила постава: стежте за своєю поставою протягом дня. Використовуйте ергономічні меблі та правильно налаштуйте робоче місце.
 3. Режим сну: лягайте і вставайте в один і той же час щодня. Регулярний режим сну допомагає покращити якість сну та загальний стан організму.
 4. Підтримка подушки: вибір правильної подушки також важливий для здоров’я шиї та хребта. Подушка повинна підтримувати шию та голову у правильному положенні.

Висновок

Вибір правильного матраца при болях у спині – важливе завдання, від якого залежить ваше самопочуття та якість сну. Враховуйте ступінь жорсткості матраца, матеріали та конструкцію, а також особливості вашого захворювання. Консультація з лікарем допоможе ухвалити правильне рішення. Хороший ортопедичний матрац не лише забезпечить комфортний сон, а й стане профілактикою захворювань хребта, а також покращить загальний стан організму.

Вибір правильного матраца при болях у спині
Вибір правильного матраца при болях у спині

Важливо пам’ятати, що здоров’я спини залежить не тільки від вибору матраца, а й від правильного режиму дня, фізичної активності та дотримання гігієни сну. Підходьте до вибору матраца відповідально та дбайте про своє здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *