Диван – основні елементи конструкції

При виборі дивана багато хто звертає увагу лише на його зовнішній вигляд і стиль. Однак важливо пам’ятати, що поряд з естетичними аспектами, не менш важливо розбиратися у внутрішній структурі та складових меблів. Саме тому ми пропонуємо Вам розібратися в основних елементах, з яких складається диван, щоб Ви могли ухвалити усвідомлене рішення при покупці цих меблів.

Диван – основні елементи конструкції
Диван – основні елементи конструкції

Склад типового дивана:

1. Меблева тканина
2. Чохол із наповнювачем
3. Флізелін
4. Синтепон
5. Пінополіуретан
6. Фанера

7. Брус сосновий
8. Ніжки
9. ЛДСП
10. Пружина Змійка
11. Войлок
12. Холофайбер

Из чего состоит типовой диван

Види диванів за формою

Дивани можуть бути класифіковані за формою наступним чином:

 • Прямі дивани
  Вони мають пряму лінію спинки та сидіння, що робить їх ідеальними для класичних інтер’єрів та приміщень з обмеженим простором.
 • Кутові дивани
  Ці дивани мають форму кута і можуть ефективно використати простір кутових зон приміщення, роблячи їх популярним вибором для вітальні та великих кімнат.
 • Модульні дивани
  Вони складаються з окремих модулів, які можна комбінувати та переставляти відповідно до потреб та переваг власника.
 • Острівні дивани
  Ці дивани є центральними елементами приміщення та можуть мати нестандартні форми та конфігурації, роблячи їх привабливим доповненням до інтер’єру.
Кутовий диван та прямий диван
Кутовий диван та прямий диван

Назви та функції основних частин дивана

Для глибшого розуміння структури дивана розглянемо назви та функції його основних частин:

 • Сидіння (подушка)
  Це поверхня, де сидять користувачі дивана. Сидіння може бути виконане з різних матеріалів, таких як пружини, пінополіуретан, синтетичні волокна або натуральний латекс. Воно забезпечує комфорт та підтримку при сидінні на дивані.
 • Спинка (спинка дивана)
  Спинка дивана знаходиться за сидінням і забезпечує опору для спини. Вона може бути різної висоти та форми залежно від стилю дивана та переваг власника. Висока спинка зазвичай краща для тих, хто віддає перевагу більшій підтримки для спини, в той час як низька спинка створює більш відкритий і повітряний вигляд.
 • Підлокітники (руконіжки)
  Підлокітники дивана знаходяться з обох боків сидіння і призначені для підтримки рук. Вони можуть бути різної форми та висоти в залежності від дизайну дивану. Підлокітники підвищують комфорт використання дивана і можуть бути опорою для рук під час відпочинку.
 • Бічна частина (боковини)
  Бічна частина дивана розташовується з обох боків сидіння і може бути частиною спинки або продовженням підлокітників. Вона надає дивану закінченого вигляду і може бути декоративним елементом інтер’єру.
 • Кутова частина (кутовий елемент)
  Кутова частина дивана є кутовою секцією, яка використовується для з’єднання двох частин дивана під прямим кутом. Вона дозволяє використовувати простір кутів приміщення більш ефективно та створює затишну кутову зону для відпочинку.
 • Цоколь та царга
  Цоколь і царга є основою дивана та забезпечують його стійкість та міцність. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів, таких як дерево, метал або пластик, і можуть мати різні конструкції, залежно від моделі дивана та умов його експлуатації.
Назви та функції основних частин дивана
Назви та функції основних частин дивана

Складові частини дивана: каркас, наповнювач, оббивка, механізм трансформації

Тепер давайте докладніше розберемо основні компоненти, з яких складається диван:

Каркас дивана

Каркас дивана може бути виготовлений з різних матеріалів, включаючи метал, дерево, ДСП (деревно-стружкова плита) або ЛДСП (ламінована деревно-стружкова плита). Металеві каркаси зазвичай використовуються в сучасних та індустріальних дизайнах, оскільки вони забезпечують міцність та стабільність. Дерев’яні каркаси надають дивану натурального та теплого вигляду. ДСП та ЛДСП – це більш доступні матеріали, які забезпечують легкість конструкції та гарну форму дивана.
Каркас дивана може мати різні конструктивні особливості, включаючи з’єднання, кріплення та жорсткість. Ці аспекти впливають на міцність та довговічність дивана.

Каркас дивана
Каркас дивана

Наповнювач дивана

Каркас дивана є основою для розміщення наповнювача, при цьому для різних частин використовуються різноманітні матеріали. Наприклад, для спинки та підлокітників часто застосовується меблевий поролон. Однак, основна увага приділяється вибору наповнювача для сидіння, оскільки саме від нього залежить зручність використання дивана. М’яка частина дивана може бути виготовлена з різних матеріалів, включаючи пружинні, пінополіуретанові, синтетичні та природні наповнювачі.

Серед пружинних наповнювачів виділяють такі види:

 • блок незалежних пружин
 • блок залежних пружин «Боннель»
 • пружинний блок “Змійка”

Пінополіуретанові наповнювачі можуть бути:

 • блоковий ППУ
 • литий ППУ
 • полістиролові кульки

До м’яких синтетичних наповнювачів відносяться:

 • струттофайбер
 • холлофайбер
 • дюрафіл
 • синтепух
 • синтепон
 • комфорель
 • в’язкоеластична піна.

Натуральні наповнювачі включають:

 • латекс
 • періотек
 • настил ватину
 • повсть
 • кінський волосся
 • морська трава

Кожен тип наповнювача має свої унікальні характеристики, такі як рівень підтримки, м’якість та пружність. Наповнювач може бути обраний залежно від переваг користувача та вимог до комфорту.

Меблеві тканини для дивану
Меблеві тканини для дивану

Оббивка дивана

Оббивка дивана може бути виготовлена з різних матеріалів, включаючи різні типи меблевої тканини, шкіру, штучну шкіру або мікрофібру (мікровелюр). Кожен матеріал має свої унікальні властивості, такі як текстура, колір, догляд та довговічність.
Вибір матеріалу оббивки впливає на загальний стиль та зовнішній вигляд дивану. Тканинна оббивка може надати дивану затишний і домашній вигляд, тоді як шкіряна оббивка надає йому більш сучасного та розкішного вигляду.
Оббивка також може бути обрана з урахуванням функціональності, такої як легкість очищення, стійкість до плям та стирання. Ці аспекти можуть бути важливими при виборі дивану для дому з дітьми чи тваринами.

Механізм трансформації

Механізм трансформації відіграє ключову роль функціональності дивана, особливо коли він призначений для використання як під час дня, так і вночі. Існує два основних типи механізмів трансформації: щоденні та гостьові.

 • Щоденні механізми
  Ці механізми призначені для щоденного використання і є простою та зручною системою перетворення дивана в спальне місце і назад. Приклади щоденних механізмів включають механізми “книжка”, “єврокнижка”, “тік-так”, “дельфін”, “акордеон”, “викатний” та інші. Вони забезпечують простоту та швидкість у використанні, роблячи диван багатофункціональним та зручним для щоденного використання.
Механізм трансформації для щоденного користування
Механізм трансформації для щоденного користування
 • Гостьові механізми
  Ці механізми призначені для тимчасового використання та забезпечують спальне місце для гостей та відвідувачів. Гостьові механізми зазвичай менш зручні та можуть не забезпечувати належної підтримки спини, тому вони не рекомендуються для постійного використання. Приклади гостьових механізмів включають французьку розкладачку (міксотойл) та франко-бельгійську розкладачку (седафлекс).
Механізм трансформації для тимчасового користування
Механізм трансформації для тимчасового користування

Вибір механізму трансформації

При виборі дивана з механізмом трансформації необхідно враховувати його можливе використання. Якщо диван використовуватиметься щодня для сну, рекомендується вибирати моделі зі щоденними механізмами, які забезпечують зручність та комфорт. Якщо ж диван буде використовуватися в основному як додаткове місце для гостей, то можна звернути увагу на моделі з гостьовими механізмами.

Додаткові функції

Деякі дивани з механізмом трансформації можуть мати додаткові функції, такі як вбудоване мето для зберігання постільної білизни або подушок. Ці функції роблять диван ще більш зручним та функціональним для повсякденного використання.

Ремонт та обслуговування диванів

Обслуговування диванів
Обслуговування диванів
 • Професійний догляд
  Важливо розуміти, що дивани вимагають регулярного догляду та обслуговування для підтримки свого зовнішнього вигляду та функціональності. Рекомендується проводити регулярне чищення та професійне обслуговування дивана, щоб запобігти зносу та зберегти його у відмінному стані протягом багатьох років.
 • Ремонт та заміна частин
  У разі пошкоджень або зношування частин дивана, таких як оббивка, подушки, пружини та механізми трансформації, важливо своєчасно провести ремонт або заміну. Професійні майстри можуть виконати ремонт дивана, замінити зношені деталі та відновити його функціональність та зовнішній вигляд.
 • Попередження пошкоджень
  Для запобігання пошкодженням та зносу дивана рекомендується стежити за його використанням та правильно поводитися з меблями. Уникайте навантаження дивана, не допускайте падіння на меблі гострих предметів, регулярно робіть чистку.
 • Гарантійні зобов’язання
  При купівлі дивану важливо уточнити умови гарантії та зобов’язання виробника. Дізнайтеся, на що розповсюджується гарантія, а які випадки не покриваються гарантією, і які дії необхідно зробити в разі необхідності гарантійного обслуговування.

6 думок про “Диван – основні елементи конструкції

 1. Keln говорить:

  О, дякую, капітане очевидність! А я все думав, що диван складається з ракетних двигунів та ядерної фізики. 🙂

 2. Мода говорить:

  Диван – не просто меблевий предмет, він є основою нашого затишку та комфорту, символізуючи наше прагнення до спокою та відпочинку в метушні повсякденного життя.

 3. Tolik говорить:

  Ваша статья очень информативна и понятно объясняет основные элементы конструкции дивана, спасибо за такой интересный и полезный материал!

 4. Павло говорить:

  Ваша стаття про диван є інформативною та зрозумілою, вона докладно розкриває основні елементи конструкції дивана та допомагає читачам краще зрозуміти цей предмет меблів.

 5. Кирило говорить:

  Звичайно, ось розширений опис основних елементів конструкції дивану:

  1. Каркас: основа дивана, що зазвичай виготовляється з дерева або металу. Каркас визначає міцність та стійкість дивана.

  2. Пружинний блок: частина конструкції, що забезпечує пружність та підтримку для тих, хто сидить. Пружини можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як сталь чи натуральний латекс.

  3. Наповнювач: матеріал, який використовується для створення комфортної поверхні для сидіння та лежання. Наповнювач може бути синтетичним (пінополіуретан, синтепон) чи натуральним (пух, перо).

  4. Оббивка: зовнішній шар дивана, який надає йому стилю та декоративного вигляду. Оббивка може бути виготовлена з тканини, шкіри або штучного матеріалу.

  5. Ніжки: елементи, на яких стоїть диван. Ніжки можуть бути виготовлені з дерева, металу чи пластику та можуть мати різні форми та дизайн.

  Ці основні елементи конструкції дивана важливі для його функціональності, комфорту та зовнішнього вигляду.

 6. Bosovyaov говорить:

  Цікаво, які саме елементи конструкції дивана вважаються основними. Можливо, це каркас, ніжки, підлокітники або спинка. Буде цікаво дізнатися більше подробиць про це.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *